KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776183
*
nr 1477 6183
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, Sommarblomster vid fäbod. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 18:04:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 20:19:02
1
300 kr
22/6 20:42:15
2
1.200 kr
22/6 20:43:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
*
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
nr 1477 6183
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, Sommarblomster vid fäbod. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/6 20:19:02 | 1 | 300 kr |
22/6 20:42:15 | 2 | 1.200 kr |
22/6 20:43:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49